Konkurs Piosenki Anglojęzycznej

Dwudziestego ósmego lutego (w ostatki) odbył się w naszej szkole już po raz piąty Konkurs Piosenki Anglojęzycznej. Uczniowie przez kilkanaście dni przygotowywali się do występu. Mieli czas, aby zaprzyjażnić się z mikrofonem i nieco oswoić tremę. Podczas prezentacji konkursowej ocenie podlegały walory artystyczne występu, poziom językowy piosenki, ruch sceniczny i ogólne wrażenie
W tym roku zobaczyliśmy na scenie kilka nowych talentów. Uczestnicy konkursu zostali sympatycznie przyjęci przez widownię. Patrycja z klasy czwartej podczas swojego występu została otoczona światełkami i na jakiś czas zrobiło się nastrojwo. Całkiem inny klimat zbudował swoją piosenką Adam z klasy pierwszej, pobudzając publiczność do żywej reakcji.
Jury w składzie: Ewa Czerwińska, Joanna Jajczak i Marian Róg nie miało łatwego zadania. W rezultacie dwie równorzędne nagrody za drugie miejsce powędrowały do Natalii Kędzierskiej(kl. 4 TF) i Klaudii Nowak (kl. 4TF), a pierwsze miejsce zdobył duet Klaudii Nowak i Daniela Nowaka(kl.1 Ti).
Jury wyróżniło także Adama Bukszyńskiego z klasy I Tww.
Dziękujemy wykonawcom, konferansjerom, realizatorom światła i dżwięku. Zapraszamy do udziału w przyszłym roku.
Organizatorki: Agnieszka Rodak i Katarzyna Socha
[AR]