Pedagog szkolny

 

Dyżury pracy 

 

Pedagog szkolny  – Katarzyna Pchlińska: katarzyna.pchinska@cez.lodz.pl 

 

Poniedziałek 9:00 – 14:00

Wtorek 8:00 – 11:00

Środa 8:00 – 10:00

Czwartek 8:00 – 13:00

Piątek 8:00 – 15:00

Pedagog szkolny  – Olga Cedrowska:  olga.cedrowska@cez.lodz.pl  

Poniedziałek: 13:30 -17:00 

Wtorek: 9.00-14.30 

Środa: 8:30-14:00

Czwartek: 12:00-14:30

Piątek: 9.30-12.30

 

Psycholog szkolny  – Jan Grątkiewicz

Poniedziałek: 10:30 -15:30 

Wtorek: 14:00-19:00 

Środa: 8:00-11:30

Czwartek: 14:00-19:00

Piątek: 9:00-12:30 

 

 

 

 

Program „Wybierz życie – 1 krok” w CKZIU

Informujemy, że nasza szkoła przystąpiła do realizacji programu profilaktyki zdrowotnej „Wybierz życie – pierwszy krok” w ramach podjętej współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Łodzi. Zajęcia realizowane są pedagożkę i psycholożkę szkolną.

Program  „Wybierz życie – 1 krok” to program edukacyjny poświęcony profilaktyce zakażeń HPV i raka szyjki macicy dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Celem programu jest stworzenie świadomości zagrożenia rakiem szyjki macicy i innych chorób wywoływanych zakażeniem wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV) u młodych ludzi oraz zmniejszenie występowania i umieralności na raka szyjki macicy.

Rak szyjki macicy jest drugim najczęstszym po nowotworach piersi guzem złośliwym u kobiet w wieku 15- 44 lat. Zachorowalność i umieralność z powodu raka szyjki macicy w naszym kraju nie uległa zmniejszeniu od 25 lat i niestety Polska należy do czołówki krajów pod względem umieralności kobiet w wyniku tej choroby.

Realizacja programu „Wybierz życie – 1 krok” kształtuje świadomość młodych ludzi na temat czynników zwiększających ryzyko raka szyjki macicy, motywuje do poddawania się regularnym badaniom cytologicznym i profilaktycznych oraz przygotowuje młodzież do roli liderów edukacji zdrowotnej w swoich środowiskach lokalnych.

Zachęcamy wszystkich: młodzież, nauczycieli, rodziców do zajrzenia na stronę internetową http://www.pierwszykrok.edu.pl/ . Znajdą tam Państwo cenne informacje dotyczące realizacji programu, sprawdzą swoją wiedzę na temat wirusa HPV i profilaktyki raka szyjki macicy.

 

 

 

Przeciwdziałaj przemocy – pełny tekst.

 

 

Pomoc materialna dla uczniów >> więcej


Szkolny Klub Liderów
Jesteśmy młodzi, pełni energii, lubimy gdy coś się dzieje, a nudzie mówimy zdecydowane „Nie!”. Chcemy by w naszej szkole coś się działo, w końcu szkoła to nie tylko nauka i obowiązki. To także przyjemność wspólnego spędzania czasu w ciekawy sposób. Kalendarz Świąt Nietypowych, gra terenowa, spotkania z interesującymi ludźmi, maraton filmowy to tylko niektóre z naszych inicjatyw.
Szkolny Klub Liderów to owoc Wojewódzkiego Zjazdu Liderów, który miał miejsce w kwietniu 2016 roku. Klub tworzą uczennice i uczniowie klas I, II i III klasy, a opiekunem jest Pani Pedagog.
Jeśli masz ciekawe pomysły i lubisz napić się dobrej herbaty zapraszamy na nasze spotkania w gab. 105. 

Znajdziesz nas także na FB >>> SKL – Szkolny Klub Liderów


Epidemia koronawirusa oraz związany z nim przymus odosobnienia zintensyfikowały zjawisko przemocy domowej. Izolacja społeczna, przebywanie na niedużej powierzchni, niepewność finansowa oraz nasilający się lęk o przyszłość zdecydowanie wzmagają zjawisko. Pojawia się wiele emocji, z którymi trudno sobie poradzić. Lęk, strach, wszechobecne poczucie zagrożenia, niepewność, utrata kontroli, napięcie emocjonalne i stres wynikający z najnowszych doniesień medialnych to tylko niektóre z impulsów wywołujących agresję u osób dorosłych. Przemoc niejedno ma imię i może przybierać różne oblicza.
… cały tekst.

 

Algorytmy postępowania w trudnych sytuacjach.

 

 

TELEFON ZAUFANIA

Od dnia 28.06.2021r. rozpoczyna działalność Ośrodka Interwencji Kryzysowej dla młodych ludzi doświadczających trudności osobistych lub krzywdzenia ze strony innych. Do kontaktu telefonicznego zapraszamy też rodziców i pedagogów.

Telefon Zaufania działa w poniedziałki, wtorki, środy, piątki i niedziele w godz. 19:00 – 22:00

Dyżury interwencji kryzysowej odbywają się we wtorki i środy w godz. 15:00 – 19:00

Przesyłamy w załączniku plakat do druku. Prosimy o wydrukowanie i rozpowszechnienie go w Państwa placówce. Dziękujemy. 

Stowarzyszenie MONAR. 

Poradnia Profilaktyki, Leczenia i Terapii Uzależnień w Łodzi

ul. Tuszyńska 123/125 lok. 3 u

93-376 Łódź

www.poradnia-uzaleznien.pl

poradnia.tuszynska@gmail.com

tel.884-882-558