Biblioteka

Zapraszamy do odwiedzenia strony ninateka.pl strona zawiera filmy, spektakle teatralne, muzykę, literaturę, sztukę, publicystykę oraz media i technologie. Oglądajcie i słuchajcie.

Drodzy uczniowie, biblioteka szkolna podaje adres strony, na której znajdziecie wiele przydatnych informacji: kukulturze.pl

 

 

 

Książki można zamawiać internetowo, a odbierać i oddawać osobiście (z zachowaniem obostrzeń sanitarnych (regulamin szkolny w okresie pandemii).

 

Biblioteka zaprasza  w godzinach:

 

PONIEDZIAŁEK

 

8:00 – 15:00

 

WTOREK

 

 8:00 – 17:30

 

ŚRODA

 

 8:00 – 16:30

CZWARTEK

 

8:00 – 16:00

 

PIĄTEK

7:00 – 15:00

 

SOBOTA

 

 

8:00 – 13:00 w dni zjazdów

 

Książkę można również zamówić mailowo, wypełniając formularz (na dole strony) a po otrzymaniu w mailu potwierdzenia odebrać na portierni.
Również mailowo przedłużamy termin zwrotu książek.

Rozliczenie uczniów kończących szkołę następuje w godzinach pracy biblioteki. Wszystkich odwiedzających obowiązują powszechnie zalecane zasady szczególnej ostrożności

Biblioteka CKZiU podczas zawieszenia zajęć proponuje:

1. Na stronie: vod.tvp.pl w zakładce: Lektury na ekranie dostępne są m.in. serial Lalka, Nad Niemnem, Quo vadis, spektakle Wesele, Zemsta, Inny świat, Mistrz i Małgorzata oraz ciekawe programy dotyczące twórców, m.in. Herberta, Iwaszkiewicza czy Lema.
2. W katalogu: Seriale archiwalne są m.in. Noce i dnie, Kolumbowie oraz Mistrz i Małgorzata.
3. W katalogu: Filmy fabularne dostępne są m.in. Hamlet, Mały Książę, Oskar i pani Róża.
4. W katalogu: Teatr telewizji m.in. Hamlet i Moralność pani Dulskiej
5. W TVP Kultura wiele interesujących programów.

6. Portale edukacyjne >>> Instytutu Pamięci Narodowej

W zakładce Edukacja znajdują się specjalne podstrony dla uczniów i nauczycieli, na których są udostępniane bezpłatne materiały edukacyjne.

W serwisie można znaleźć miedzy innymi teki edukacyjne, filmy dokumentalne, spoty historyczne i inne materiały audiowizualne przedstawiające na przykład serie komiksów o II wojnie światowej czy symbole narodowe.

Portal przeznaczony dla młodzieży zainteresowanej tematyką historyczną.

7. Centrum Nauki Kopernik -strona internetowa.
https://esero.kopernik.org.pl/

Strona oferuje publikacje popularno-naukowe i materiały edukacyjne o tematyce kosmicznej, między innymi scenariusze lekcji, broszury informacyjne i filmy edukacyjne.

8. EC1 Łódź On-Line I Centrum Nauki i Techniki EC1 – www.ec1lodz.pl

AKCJA – Nauka jest wszędzie. Kultura jest wszędzie!

Znajdziecie tam coś dla fanów kina, nauki, techniki, komiksów i gwiazd / filmiki, transmisje prowadzone na żywo, wirtualne spacery i oprowadzenia, zagadki oraz quizy.

9. LEKTURY SZKOLNE – portal zawiera większość lektur szkolnych.

Książki można pobierać na komputer, czytnik ebook oraz na telefon komórkowy. Wszystkie pozycje są bezpłatne, bez konieczności zakładania konta oraz logowania. https//lektury.gov.pl/

 

 

Aby istnieli wielcy poeci, muszą być wielcy czytelnicy >>> Whitman

Biblioteka szkolna ma bogaty księgozbiór, ponad 15 tysięcy książek. Jest w niej wolny dostęp do półek, dzięki czemu uczniowie sami wybierają sobie książki do czytania. Zawsze mogą liczyć na pomoc nauczyciela bibliotekarza.
W bibliotece jest czytelnia oraz 3 stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu.

Biblioteka jest instytucją, która samym swoim istnieniem świadczy o rozwoju kultury. Jest ona bowiem skarbnicą piśmiennictwa, przez które człowiek wyraża swój zamysł twórczy, inteligencję, znajomość świata i ludzi, a także umiejętność panowania nad sobą, osobistego poświęcenia, solidarności i prawa do rozwoju dobra wspólnego.
Jan Paweł II.

>>> Regulamin biblioteki