„Łódź chroni przed promilami”

Od 17 sierpnia 1896 r., kiedy to w Londynie wydarzył się pierwszy śmiertelny wypadek drogowy, na drogach zginęły dziesiątki milinów ludzi.
7 grudnia 2018 r. Komenda Miejska Policji w Łodzi wraz z Centrum Technologii Bezpieczeństwa w Logistyce, funkcjonującym na Wydziale Zarządzania UŁ, zorganizowała konferencję zatytułowaną „Zagrożenia w ruchu drogowym. Łódź chroni przed promilami”. Każdy uczestnik ruchu drogowego jest narażony na wypadek, dlatego ważne są działania edukacyjne skierowane praktycznie do wszystkich: kierowców samochodów i pojazdów jednośladowych, pieszych. Słuchacze konferencji dowiedzieli się o zagrożeniach komunikacyjnych i sytuacjach z nimi związanych, m.in. o tragicznych następstwach oraz konsekwencjach prawnych dla nietrzeźwych kierowców, skutkach zażywania substancji psychoaktywnych, w tym leków, przez kierowców, zasadach zachowania się podczas wypadków drogowych oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
Procedury postępowania w przypadku podejrzenia kierowcy o nietrzeźwość są opisane na stronie http://www.powstrzymaj.pl/.

[JB]