„Dzień z Bohaterem”

Dnia 20 lutego 2018 r. miał miejsce w naszej szkole „Dzień z Bohaterem”, podczas którego funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Państwowej Staży Pożarnej przy ul. Zgierskiej 47, przeprowadzili prelekcję wśród młodzieży. Uczniowie poznali niezwykłego człowieka, P. Arkadiusza Dąbrowskiego, strażaka który został ciężko ranny podczas akcji i w obecnej chwili walczy o odzyskanie wzroku i słuchu. Po spotkaniu miały także miejsce warsztaty udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej w klasach 1 TL, 1 TSL i 1 TWE przez młodzież z OSP Nowe Złotno.
Jako szkoła chcielibyśmy wesprzeć rehabilitację Pana Arkadiusza.
Ogłaszamy konkurs na „KLASĘ Z NAJWIĘKSZYM SERDUCHEM”. Klasa, która zbierze najwięcej pieniędzy, w nagrodę pojedzie na jednodniową wycieczkę do Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej przy ul. Zgierskiej 47, gdzie spędzi dzień ze strażakami ze zmiany p. Arkadiusza. Zwycięzcy będą mieli niepowtarzalną okazję zobaczyć gdzie śpią i jedzą strażacy, dokładnie obejrzeć sprzęt, usiąść w wozie strażackim, a przy sprzyjającej pogodzie zobaczyć ich pracę z góry.

Do piątku skarbnicy klas mogą wpłacać pieniądze do Pana Profesora Tomasza Łuczkowskiego. Zebrana suma zostanie przekazana Fundacji Mała Straż. Ogłoszenie wyników nastąpi w poniedziałek 26.02018 na stronie szkoły.
[K T-M]