155. rocznica wybuchu powstania styczniowego

22 stycznia 2018 r. Strażnicy Tradycji reprezentowali Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Łodzi w 155. rocznicy wybuchu powstania styczniowego (1863-1865).
Uroczystość została przygotowana przez: Związek Legionistów Polskich i Ich Rodzin, Społeczny Komitet Pamięci Józefa Piłsudskiego, Związek Strzelecki Oddział Łódź. Honorowy patronat nad obchodami objęła Prezydent Miasta Łodzi Pani Hanna Zdanowska.
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w pochodzie pamięci ulicami Łodzi. Złożyliśmy kwiaty przed tablicą Powstańców zamordowanych na Bałuckim Rynku. Następnie uczciliśmy pamięć bohaterów rozstrzelanych przez carat na skraju dawnej „Grabinki”. Uroczystości zakończyły się złożeniem kwiatów i zniczy pod Krzyżem Powstańczym.

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w obchodach pod opieką prof. Jakuba Kani.

[JK]