Rozszerzamy współpracę w zakresie edukacji zawodowej.

3 lutego 2023  w CKZiU w Łodzi odbyło się podpisanie deklaracji o współpracy  między CKZiU  a firmą Aqua Med.

Firma działa  na łódzkim rynku od 1990 r. Specjalizuje się w produkcji barwników, odczynników, preparatów na potrzeby medyczne.  Centrum od kilku lat współpracuje z Aqua Med w zakresie praktycznej nauki zawodu  uczniów kształcących się w zawodzie technik analityk. Uczniowie w warunkach produkcyjnych realizują zarówno praktyki zawodowe jak i staże projektowe. Firma wspiera nasze laboratoria chemiczne w sprzęt laboratoryjny.

Sformalizowanie dotychczasowej współpracy miało uroczystą oprawę a współsygnatariuszem była Pani Wiceprezydent Miasta Łodzi Małgorzata Moskwa-Wodnicka.

Podpisaniu deklaracji towarzyszyły łódzkie Dni Doradztwa Zawodowego. Współorganizatorem wydarzenia było Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli  i Kształcenia Praktycznego.  Łódzkie szkoły zawodowe wystawiły własne stoiska, z którymi zapoznali się liczni uczniowie ósmych klas szkół podstawowych. Dla nich zorganizowaliśmy warsztaty zawodowe z wszystkich zawodów oferowanych przez CKZiU. Dzięki nim uczniowie, których czeka  wybór szkoły ponadpodstawowej, mieli sposobność zdobycia wiedzy przez  „dotyk, przeżycie i zrozumienie”.  Odbyły się także rozmowy z doradcami zawodowymi zarówno z naszego Centrum, ŁCDNiKP  jaki i Powiatowego Urzędu Pracy.