XVIII Dzień Papieski

„Promieniowanie Ojcostwa” – to hasło Dnia Papieskiego, który obchodzony był w Polsce i w środowiskach polonijnych na całym świecie w minioną niedzielę – 14.10. Jak zwykle nie zabrakło wolontariuszy z naszego Szkolnego Koła Caritas (tym razem z klas 4Ti, 1TWe, 1TWA), którzy wzięli udział w obchodach pod opieką nauczycieli: p. I. Pardel, s. Ewy Pawlickiej i p. U. Kucejko. Na terenie szkolnej parafii p.w. MBZ zapraszaliśmy do nabywania papieskich kremówek oraz do udziału w zbiórce funduszy na „żywy pomnik” Papieża – Polaka – na stypendia dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin. Organizatorem Dnia Papieskiego jest Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia. Papieska flaga na szkole i odświętnie udekorowana tablica pamięci Świętego Jana Pawła II to potwierdzenie, że nasza Szkolna Społeczność zawsze o Nim pamięta!