20 maja 2022 r.  wspólnie z Uczniami i Uczennicami technikum świętowaliśmy Dzień Różnorodności Kulturowej. Klasy wylosowały państwo na którego temat przygotowali flagę, potrawy, tradycyjny strój i ciekawostki. Jury wybrało trzy zwycięskie klasy, które były najbardziej kreatywne, pomysłowe i zaangażowane w postawione przed nimi zadanie.

Były to klasa I TF (Chiny), klasa I TL (Japonia) oraz II TP (Ukraina).

Dodatkowo wyróżnienia otrzymały klasa I TP (Madagaskar), II TWe (Izrael) i III T5SA (Indie). Mamy nadzieję, że Wam się podobało i spędziliście ciekawie tę przerwę.

Z tej okazji został przeprowadzony konkurs „Różnorodność w obiektywie”. Uczniowie i uczennice wykazali się dużą pomysłowością oraz kreatywnością w ujęciu różnorodności w swoim otoczeniu. Pierwsze miejsce zajął Szymon Saski z klasy III TF, drugie Marta Kawecka z klasy III T5F, a trzecie Jakub Wrzesiak z klasy ITF.

 

Zwycięzcom oraz zwyciężczyni serdecznie gratulujemy, a wszystkich zapraszamy do zapoznania się z galerią nadesłanych fotografii, które można obejrzeć w szkole oraz na fanpage’u na Facebooku.

[KN]