Wolna elekcja 2026

26 maja 2026 r. w CKZiU odbył się konkurs historyczny-gra „Wolna elekcja 2026 r.”
Uczniowie przeprowadzili inscenizację pierwszej wolnej elekcji królewskiej w
Rzeczypospolitej w 1573 r. Młodzież odgrywała rolę szlachty i magnatów oraz kandydatów
na monarchów.
Zwycięzcy konkursu: kategoria król (Ignacy Zabost 3 TPa), kategoria szlachcic/magnat
(Olga Ożadowicz 2 TWe), kategoria województwo (Aleksander Bratko, Illia Mys, Arenii
Zaichenko z klasy 2 TLS.)
Uczniowie wzięli udział w inscenizacji pod opieką prof. Mariusza Przybylskiego i Jakuba Kani.

[JK]