Barwna chemia

W dniu 27 maja 2026 r. klasa 3TA uczestniczyła w Ogólnopolskich warsztatach chemicznych „Barwna chemia daleka od równowagi – reakcje oscylacyjne dla uczniów szkół ponadpodstawowych na Politechnice Łódzkiej. Uczniowie zapoznali się z pracą w specjalistycznych laboratoriach pod opieką wykwalifikowanej kadrydr inż. Aleksandra Grzelakowska, dr inż. Jolanta Kolińska,dr Marcin Szala. Mieliśmy także okazję do pogłębienia  swoich umiejętności manualnych podczas zajęć warsztatowych, a także poszerzyć wiedzę na temat mechanizmów oscylacyjnych reakcji chemicznych. Poznaliśmy i przeprowadziliśmy jedną z najbardziej efektownych reakcji oscylacyjnej – reakcji Biełousowa–Żabotyńskiego, a oto efekty.

[MS]