Wizyta w VW

20 maja 2026 r.  uczniowie klas logistycznych uczestniczyli w wycieczce zawodowej do Fabryki Volkswagen Poznań we Wrześni.

Wyjazd został zorganizowany ze środków Unii Europejskiej w ramach realizacji projektu „Centrum Logistyki i Spedycji”.

Podczas wizyty młodzież zapoznała się

z funkcjonowaniem nowoczesnego zakładu produkcyjnego oraz obserwowała procesy logistyczne związane z organizacją produkcji, magazynowaniem i transportem części oraz gotowych pojazdów. Szczególną uwagę zwrócono na sprawne zarządzanie przepływem materiałów, pracę magazynów oraz wykorzystanie nowoczesnych rozwiązań wspierających logistykę przedsiębiorstwa.

Wycieczka była cenną okazją do poszerzenia wiedzy zawodowej i poznania praktycznego zastosowania zagadnień omawianych podczas zajęć w szkole.

[MT]