X LO im. Królowej Jadwigi w Warszawie zwane „Królówką” 18 października 2024 r. świętowało swoje 150 urodziny. Szkoła jest znana z wysokich osiągnięć edukacyjnych, plejady znakomitych absolwentów i kultywowania tradycji. Gratulacje złożyli m.in. Marszałek Mazowieckiego Urzędu Marszałkowskiego, Prezydent Miasta Warszawy, Mazowiecki Kurator Oświaty, lokalne władze samorządowe i edukacyjne.
Liceum od 1997 r. przynależy do Stowarzyszenia Najstarszych Szkół w Polsce. Z tego tytułu zarząd stowarzyszenia reprezentowany przez p. Henryka Zasępę oraz p. Jana Bołtucia złożył stosowne gratulacje. Trwałą pamiątką tego wydarzenia jest ufundowany przez stowarzyszenie okolicznościowy grawerton.

Szkolny mural przedstawiający uczennice w mundurkach z lat międzywojennych ze sztandarem.

