Festiwal Talentów w CKZiU

W piątek, 24 listopada 2024 r.  w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego przy ulicy Stefana Żeromskiego 115 w Łodzi odbyło się niepowtarzalne wydarzenie – Festiwal Talentów dedykowany łódzkiej młodzieży. W programie wydarzenia trwającego od godziny 09:00 do 14:00, znalazły się m.in. warsztaty rozwijające pasje uczestników oraz występy artystyczne.

W auli na scenie zaprezentowała się łódzka młodzież – uczestnicy zajęć pozaszkolnych oferowanych przez Pałac Młodzieży, Centra Zajęć Pozaszkolnych i Miejską Strefę Kultury oraz studenci Akademii Sztuk Pięknych, którzy dla odwiedzjących festiwal przygotowali pokaz mody.

Dodatkowo zrealizowano 8 stoisk warsztatowo – animacyjnych, na których uczestnicy poznać mogli m.in. technikę haftu ręcznego, podstawy majsterkowania czy tworzenia nowych rzeczy z odpadów (upcycling). Poza zajęciami manualnymi na uczestników czekały także warsztaty filmowe oraz designerskie z projektowania ubioru czy biżuterii.

Festiwal Talentów, to unikatowe przedsięwzięcie, którego celem jest zachęcenie młodych ludzi do podejmowania kreatywnych aktywności oraz pokazanie nowych, alternatywnych dla komputera form spędzania wolnego czasu.  Ma również zachęcić młodych łodzian do przyszłego współtworzenia Centrum Aktywności Lokalnej dla Młodzieży, które powstanie w zrewitalizowanej kamienicy przy ul. Piotrkowskiej 115.

Organizatorem Festiwalu Talentów była Fundacja Mieszkaj Lokalnie i Utila Sp. z o.o. we współpracy z Biurem Rewitalizacji i Mieszkalnictwa Urzędu Miasta Łodzi oraz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego.

Działanie finansowane jest w ramach Projektu „Rewitalizacja Obszarowa Centrum Łodzi – Projekt 5” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.”