Obchody Dnia Nauczyciela

W dniu 17.10.2022 r. w naszej szkole obchodziliśmy święto Komisji Edukacji Narodowej, nazywane popularnie Dniem Nauczyciela. Uroczystość tę celebrowaliśmy wspólnie w auli, w gronie pedagogów oraz uczniów CKZiU
w Łodzi.

Obchody Dnia Nauczyciela w naszej szkole były przede wszystkim okazją, by wyrazić uroczyście wdzięczność młodzieży wobec pedagogów, którzy dbają
o wykształcenie i wychowanie każdego uczęszczającego do naszego technikum młodego człowieka.

Zgromadzeni mieli okazję posłuchać krótkiej historii osiemnastowiecznych twórców Komisji Edukacji Narodowej, którzy ujrzeli w uczniu człowieka, zadbali o jego godność oraz o bardziej humanitarne metody pedagogiczne. To właśnie ich idee przyczyniły się do wyglądu współcześnie znanego nam szkolnictwa.

Podczas akademii głos zabrała Pani Dyrektor Dominika Walicka, kierując tego dnia piękne słowa do swoich pracowników i uczniów oraz podkreślając, jak fundamentalna jest dobra relacja ucznia z nauczycielem.

Uczniowie zadedykowali następnie wszystkim nauczycielom poruszającą tematykę trudnego wyboru wartości piosenkę w wykonaniu naszej koleżanki Oli, którą dawno temu Małgosia Zwierzchowska napisała dla swojego taty – nauczyciela polonisty.

Współczesna szkoła stara się realizować oświeceniowe idee, chociażby poprzez wymiany międzynarodowe, miesięczne praktyki w innych krajach, o czym opowiedzieli nam zeszłoroczni uczestnicy projektu ERASMUS+  i koordynator całego przedsięwzięcia Pan Jan Bołtuć. Za sfinalizowanie projektu zarówno Pani Dyrektor Dominika Walicka, jak i każdy z uczestników otrzymali na scenie oficjalne certyfikaty.

Na zakończenie uroczystości z okazji święta Komisji Edukacji Narodowej, zgromadzone klasy uczestniczyły również w konkursie, w którym miały
za zadanie rozpoznać, na wcześniej ofiarowanych przez pedagogów zabawnych zdjęciach z dzieciństwa,  ludzi, których widują na co dzień w poważniejszej, zawodowej odsłonie.

Z okazji Dnia Nauczyciela życzymy jeszcze raz wszystkiego dobrego!

[DT]