Zmieniamy życie, otwieramy umysły

W środku lata, w niedzielne południe, w centrum  miasta,  doświadczyliśmy pozytywnych emocji, sportowej  konkurencyjności, drużynowej solidarności, wsparcia kibiców.  24 lipca 2022 r.,  z okazji 35 rocznicy  europejskiego Programu Erasmus+, odbył się w Łodzi VI  sztafetowy Bieg Erasmus na dystansie 10 km. Uczestniczyło w nim 149 drużyn, w składzie których byli także wyczynowi  sportowcy, studenci, obcokrajowcy. Z tą silną  konkurencją zmierzył  się nasz szkolny, uczniowski  zespół. Chociaż celem biegu była promocja programu Erasmus i wspólna zabawa, zawodnicy bardzo ambicjonalnie  potraktowali zawody. Nasi uczniowie  poprawili życiowe rekordy i rewelacyjnym  wynikiem  45:04 min.  zajęli 58/149  miejsce.

Sportowymi aktorami tego wydarzenia byli (wg listy startowej):

  • Filip Klonowicz – kapitan,
  • Damian Karasiak,
  • Łukasz Sołtuniak,
  • Mateusz Wiosna.

Wsparcia i dopingu sportowego naszej drużynie  udzielili:  P. Dyrektor, szkolny koordynator programu Erasmus, nauczyciel j. angielskiego (fotoreporter), rodzice uczniów, znajomi.

Zawodnicy zdobyli pamiątkowe medale,  koszulki i listy  startowe, plecaki, gadżety projektowe. Szkoła uzyskała wartościowy  voucher przeznaczony  do  wykorzystania  na cele sportowe (decyzje zakupowe będą podejmowali zawodnicy).

Tak, potwierdzamy: Erasmus+ zmienia życie i otwiera umysły.

Rozgrzewkę  i rundę honorową poprowadził  P. Tomasz Osmulski – średniodystansowiec, kilkukrotny  medalista Mistrzostw Polski,  obsługa techniczna: Politechnika Łódzka, organizator: Narodowa Agencja Erasmus+.

[JB]