Lekcja historii

Muzeum Dzieci Polskich – ofiar totalitaryzmu jest nową instytucją kultury dedykowaną przede wszystkim historii obozu na Przemysłowej – niemieckiego lagru dla polskich dzieci, jaki w latach 1942-1945 funkcjonował na terenie Litzmannstadt Getto.

Muzeum powstało 1 czerwca 2021 roku, jest instytucją powołaną przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego i przezeń kierowaną.

Póki co, przy Piotrkowskiej 90 w Łodzi istnieje biuro, a muzeum jest w fazie organizacji.

Od października, gdy uformował się dział edukacji, przeprowadzamy lekcje historii w szkołach średnich oraz dla klas ósmych w całej Polsce. Zależy nam na przekazaniu tej wiedzy zwłaszcza uczennicom i uczniom z Łodzi.

Zajęcia są bezpłatne, a ich treść konweniuje z podstawą programową. Zawarty w załączniku konspekt zawiera wszelkie istotne informacje na temat proponowanych przez nas zajęć. Dla szkół średnich rekomendujemy dwie godziny lekcyjne.

Przy okazji chcę Państwu podziękować za obecność młodzieży na wczorajszych uroczystościach przy pomniku Pękniętego Serca. Uczennice i uczniowie zachowywali się bardzo godnie i znakomicie reprezentowali Szkołę.

Łączę ukłony i pozdrowienia, zapraszając do kontaktu – Jolanta Sowińska-Gogacz

Telefon komórkowy: +48 697-592-892

 

>>>> Konspekt lekcji

E-mail: jsowinska@muzeumdziecipolskich.pl

www.muzeumdziecipolskich.pl [1]

 

Niemiecki nazistowski obóz dla polskich dzieci w Łodzi (1942-1945)

90-103 Łódź, ul. Piotrkowska 90