156. rocznica wybuchu powstania styczniowego (1863-1865)

23 stycznia 2019 r. Strażnicy Tradycji reprezentowali Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Łodzi w 156. rocznicy wybuchu powstania styczniowego (1863-1865). Uroczystość została przygotowana przez: Związek Legionistów Polskich i Ich Rodzin, Społeczny Komitet Pamięci Józefa Piłsudskiego oraz Związek Strzelecki Oddział Łódź. Honorowy patronat nad obchodami objęła Prezydent Miasta Łodzi Pani Hanna Zdanowska.

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Pochodzie Pamięci ulicami Łodzi. Złożyliśmy kwiaty na Bałuckim Rynku przed tablicą poświęconą zamordowanym Powstańcom. Następnie uczciliśmy pamięć bohaterów rozstrzelanych przez carat na skraju dawnej „Grabinki”. Uroczystości zakończyły się złożeniem kwiatów i zniczy pod Krzyżem Powstańczym. Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w obchodach pod opieką prof. Jakuba Kani.