Olimpiada z Języka Angielskiego

Jak co roku w naszej szkole miała miejsce dwuetapowa Olimpiada z Języka Angielskiego. Już po raz siódmy nasi uczniowie zmagali się z tym, najczęściej wybieranym, na egzaminie maturalnym, językiem nowożytnym.
Pierwszy etap odbył się 17 kwietnia 2018 r. i przystąpiło do niego ponad dwudziestu uczniów, którzy musieli odpowiedzieć na pytania z 3 kategorii (gramatyka, słownictwo i kultura).
Do II etapu przystąpiło 8 uczniów (z najwyższą punktacją z etapu I) i tu poziom zadań był już dużo trudniejszy, ponieważ finaliści musieli zmagać się z zadaniami (na poziomie CAE) ze słuchania, rozumienia tekstu czytanego oraz konwersacji.
Miło nam ogłosić, że w tym roku Mistrzem Języka Angielskiego w naszej szkole została Alicja Gorący, z klasy 3TWe. Drugie i trzecie miejsce zajęli kolejno: Adrian Bernat (3Ti) oraz Natalia Chrześcijanek (1TF).
Wszystkim serdecznie dziękujemy, gratulujemy i cieszymy się wysokim poziomem wiedzy i umiejętności uczestników. Serdecznie zapraszamy na przyszłoroczną edycję olimpiady.

[JJ]