Powiedz NIE przemocy

Dnia 19.10.2017 roku miała miejsce w naszej szkole debata pt. „Powiedz NIE przemocy w SIECI” organizowana przez Stowarzyszenie Kre.Aktywni współfinansowane przez Unię Europejską w ramach programu ERASMUS +. W debacie uczestniczyły cztery klasy: II TI, II TWe, III TWe, III TF oraz uczniowie z Gimnazjum nr 44 w Łodzi. W panelu dyskusyjnym udział wzięli:
– prof. dr hab. Jacek Pyżalski, specjalista ds. uzależnień,
– Maciej Kępka – FFDS – zajmujący się hejtem, mową nienawiści, profilaktyką internetowych zagrożeń poprzez promowanie pozytywnych treści,
– Karolina Szczepaniak – poruszająca kwestie związane z kreowaniem naszego wizerunku w sieci oraz z ochroną prywatności i problematyką hejtu, Magdalena Celeban – zaangażowana w problematykę ochrony danych osobowych.
Debata zorganizowana była w ramach realizowanego w naszej szkole projektu Cyfrowobezpiczeni.pl.

[KT]