WyGoogluj Albanię

Najciekawsze mądrości życiowe różnych kultur i cywilizacji zawierają się w przysłowiach i aforyzmach danego kraju czy narodu. Występują w formie rad, mądrości, pouczeń u którego podstaw leży wielowiekowe doświadczenie narodu. Najbardziej znanymi przysłowiami albańskimi są: Jeśli stoisz po drzewem, to jesz owoce lub kto umie pisać i czytać na cztery oczy.

Spotykaliśmy się w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Łodzi na oryginalnej uroczystości odbywającej się w realnym świecie, którym przeglądarki, Internet, nasz profil na facebooku są sposobem oceny naszej egzystencji. Każdego dnia wpisujemy tysiące haseł, aby uzyskać prawidłową odpowiedź . Dziś wygooglowaliśmy słowo Albania. Republika Albanii.

Albania to kraj, o którym Polacy wiedzą niewiele. Albania to kraj, którego popularyzację przyjęliśmy za naszą misję. Nasza szkoła współpracuje już z Honorowym Konsulem Węgier, będącym naszym Mentorem. Postanowiliśmy zorganizować konkurs wiedzy o Albanii, aby rozpocząć tą trudną drogę poznawania tego odległego miejsca na mapie Europy. Zadaniem uczniów z łódzkich gimnazjów i z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Łodzi było wybranie się w wirtualną podróż do Albanii.
Gościliśmy w naszych progach Ekscelencję Konsula Generalnego Albanii w Warszawie, który przybył w imieniu Ekscelencji Ambasador Republiki Albanii Szpresy Kurety i Ekscelencję Konsula Honorowego Republiki Albanii w Łodzi Pana Pawła Michalaka oraz przedstawicieli Urzędu Miasta i Kuratorium Oświaty w Łodzi. Wszystkim obecnym dziękujemy za poświęcony czas i aktyny udział w tak spektakularnym wydarzeniu o zasięgu międzynarodowym.

[DW]